close form

רוצה להצטרף או לקבל הצעה?

יש לך בקשת שירות? אנחנו כאן בשבילך!

להשארת פנייה
שלום, פנייתך התקבלה ואנו נחזור אליך בהקדם

תתעוררו על הפנסיה שלכם!

מקום ראשון בתשואות ב–5 השנים האחרונות במסלולים תלויי גיל1

מקום 1 במדד השירות בפנסיה מטעם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון2

הצטרפו בקלות ובמהירות
לאלטשולר שחם הפנסיה הנבחרת

קרן הפנסיה הנבחרת ע"י
רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון 3

ניהול מקצועי של בית ההשקעות
המועדף בישראל 8 שנים רציפות 4

להצטרפות דיגיטלית גלול למטה

קיבלנו
תשואות
על השירות

קרנות הפנסיה של אלטשולר שחם, מקום ראשון גם במדד השירות של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון2 וגם בתשואות ב-5 השנים האחרונות במסלולים תלויי גיל1

הזכויות
שלך

הזכות לפנסיה

את או אתה, כמו כל השכירים בישראל מעל גיל 20 לנשים ו-21 לגברים, זכאים לביטוח פנסיוני באמצעות מקום העבודה שלכם ע״י הפרשות שלכם (מהמשכורת) ושל המעביד (תוספת עלות מעביד למשכורת הברוטו). האחרון מחויב גם להפריש אחוזים מתוך השכר עבור פיצויים.

הזכות לבחור

כמו כל השכירים בישראל, אתם זכאים לבחור בעצמכם את הסוכן הפנסיוני דרכו תצטרפו לאחד מהגופים הפנסיוניים. אתם זכאים לבחור את סוג החיסכון הפנסיוני המועדף עליכם, ולבחור את הגוף הפנסיוני שינהל לכם את הפנסיה. למעסיק אסור להחליט עבורכם או לכפות עליכם את הבחירה.

הזכות להשתדרג

רפורמת הקרן הנבחרת שערכה רשות שוק ההון, מאפשרת לעובדים ליהנות מכיסוי פנסיוני מקיף ומדמי ניהול מופחתים משמעותית מהממוצע, שיעור דמי הניהול אינו בר שינוי במשך 10 שנים. הפחתה שכזו בדמי ניהול תתרגם להגדלת היתרה הצבורה בקרן הפנסיה של העמית. הליך ההצטרפות הוא דיגיטלי ונוח ולא מצריך חיתום והצהרת בריאות.

הזכות לעבור

זכותכם להעביר את כספי החיסכון שלכם מגוף פנסיוני אחד לאחר באמצעות סוכן פנסיוני אחר, ולמעסיק או לסוכן שלכם אסור למנוע את הזכות הזו מכם.

הזכות להגדיל

יש לכם את הזכות להגדיל את ההפרשות לפנסיה המנוכות מהשכר שלכם עד ל-7% מגובהו לכל היותר. המעסיק אינו חייב להגדיל את חלקו בהפרשות. הגדלת סכומי ההפרשות עשויה להגדיל את קצבת הזקנה שלכם וגם להקטין את גובה מס ההכנסה שלכם על אותן משכורות מהן הפרשתם יותר.

הזכות לדעת

בכל רגע נתון אתם יכולים לבדוק את מצב הקרן שלכם באמצעים דיגיטליים בקלות ובנוחות ולקבל אינפורמציה רחבה אודות מספר ההפקדות וסכומן, התשואות שהושגו, דמי ניהול שנגבו ועוד. האינפורמציה מופיעה באופן קריא, בשפה פשוטה ובאופן קל להתמצאות ולהבנה.

רוצים לדעת עוד?

נגן

שאלות

ותשובות

 • מי יכול להצטרף לקרן הנבחרת?

  כולם בעצם. אל הקרן הפנסיה הנבחרת של אלטשולר שחם תוכל להצטרף בין אם אתה שכיר או עצמאי. חדש בשוק העבודה או עמית בקרן אחרת.

 • איך אני מצטרף?

  הליך הצטרפות דיגיטלי ופשוט.
  במידה והנכם שכירים יש למלא את פרטי המעסיק לצורך הסדרת ההפקדות לקרן הפנסיה.
  במידה והנכם עצמאים, אנא דאגו לאחר ההצטרפות להסדרת ההפקדות השוטפות והעברת אסמכתאות בהתאם.

 • האם אני יכול לנייד את קרן הפנסיה הקיימת שלי לקרן הנבחרת?

  בהחלט. בהמשך להליך ההצטרפות הדיגיטלי לקרן, קיימת אפשרות למלא בקשה להעברת קרן הפנסיה הקיימת שלך לקרן הנבחרת של אלטשולר שחם.

 • מהם דמי הניהול בקרן הנבחרת?

  דמי ניהול מהפקדה- 1.49%
  דמי ניהול מצבירה – 0.1%

 • האם יש משך זמן לתקופת ההטבה בדמי הניהול המוזלים?

  מצטרפים חדשים יהנו מדמי ניהול מופחתים ומובטחים לתקופה של לפחות 10 שנים ממועד ההצטרפות לקרן הנבחרת.

 • האם נדרש למלא שאלון רפואי בהצטרפות לקרן הנבחרת?

  לא. ההצטרפות לקרן נעשית באמצעות הליך צירוף דיגיטלי מהיר ופשוט, שמטרתו היא הנגשת הקרן הנבחרת, זאת ללא צורך במילוי שאלון רפואי.

 • איך אפשר לדעת כמה כסף יהיה לי בפנסיה?

  את גובה הקצבה הצפויה בפנסיה אפשר לראות בכל רגע נתון באתר האינטרנט של בית ההשקעות המנהל את הקרן ובדו"ח השנתי שנשלח אליך בדואר על ידו. את המידע הזה אפשר למצוא באזור האישי באתר האינטרנט תחת "תשלומים צפויים מקרן הפנסיה".

 • כמה כסף המעסיק שלי ואני מפקידים לפנסיה שלי?

  החל מינואר 2017 שיעור ההפרשות לפנסיה עומד על 18.5% מהשכר. 6% מופרשים משכר העובד ו-12.5% נוספים מופקדים ע"י המעסיק בחלוקה ל-6.5% לרכיב תגמולים ו-6% לרכיב פיצויים. ניתן להגדיל את אחוזי ההפקדות עד ל-7% מגובה השכר.

 • האם אני זכאי להפקדות לקרן פנסיה כבר מהיום הראשון בעבודה?

  אם הייתה לך קרן פנסיה מהעבודה הקודמת, יש לך זכאות לפנסיה כבר מהיום הראשון לעבודה, אך ההפרשות הן שלך והן של המעסיק יחלו כעבור שלושה חודשי עבודה וישולמו רטרואקטיבית. אם זהו מקום העבודה הראשון שלך ולמעשה אין לך ביטוח פנסיוני בעת תחילת העבודה, הזכאות לפנסיה מתחילה כעבור שישה חודשי עבודה, ללא תשלום רטרואקטיבי.

 • אלו מסלולי השקעה יש בפנסיה שלי ואיך אדע במה לבחור?

  אפיקי ההשקעה השונים בפנסיה נבדלים זה מזה ברמת הסיכון בהרכב ההשקעה ובהתאמה לגיל. את מסלול ההשקעה כדאי לבחור תוך התייעצות עם סוכן הפנסיה שלך וניתן לשנות החלטה זו ולעבור בין המסלולים השונים בכל עת.

 • התפטרתי / פוטרתי מה אני עושה עם הפיצויים?

  זה נכון שהיית רוצה לקחת את הפיצויים ולטוס לתאילנד, מגיע לך! אבל עדיף שלא. משיכת הפיצויים פוגעת בך הלכה למעשה ואף מוחקת כשליש מהקצבה החודשית העתידית שלך. אלא אם מדובר במצב חירום ובסכום כסף הכרחי בשבילך בהווה, כדאי להימנע ממשיכת כספי הפיצויים.

 • מה אני עושה עם ההפרשות לפנסיה כשאני בין עבודות?

  אם אתם שכיר או שכירה הנמצאים בחופשה ללא תשלום או בתקופה של בין עבודות – בין אם התפטרתם או פוטרתם – והיה לכם ביטוח פנסיוני, אתם יכולים לשמור על רציפות הזכויות הפנסיוניות שצברתם על ידי אחת משתי האפשרויות הבאות: 1. המשך הפקדות לקרן הפנסיה באופן עצמאי מידי חודש בחודשו. 2. הפקדה חודשית עבור שמירה על הכיסוי הביטוחי לקרן (להלן: "הסדר ריסק", ע"ע). מדובר בתשלום מופחת יחסית לעומת הפקדות עצמאיות וכל מטרתו– שמירה על הוותק הביטוחי שלכם ועל תקופת האכשרה עד לחידוש ההפרשות ממקום העבודה החדש.

 • במה מושקעת הקרן הנבחרת?

  הנכסים בקרנות הפנסיה נחלקים לשניים. עד 30% מהקרן מושקע באג"ח מיועדות, שהן אגרות חוב שהמדינה מנפיקה ושמעניקות תשואה מובטחת של 4.86% (ברוטו). יתר הקרן מושקעת בהתאם למדיניות ההשקעה של בית ההשקעות ובהתאם למסלול ההשקעה שבחרת.

 • מה קורה עם ההפרשות לפנסיה שלי במהלך חופשת הלידה?

  התחלת לעבוד אצל המעסיק שישה חודשים לפחות לפני תחילת ההיריון ואת זכאית לדמי לידה מלאים? מעולה. על המעסיק להמשיך ולהפריש לקרן הפנסיה שלך כרגיל. עליו לשלם הן את חלקו והן את חלקך בהפרשות לפנסיה במהלך חופשת הלידה (לתקופה של 15 שבועות על פי חוק), את החלק שלך את תחזירי לו בניכוי מהמשכורת הראשונה שלך בחזרתך לעבודה. וקחי טיפ: שימי לב שהמעסיק שלך אכן מפקיד את הכספים בזמן אמת, הפקדה רטרואקטיבית בתום חופשת הלידה עלולה לפגוע בזכויותייך הביטוחיות. גם אם החלטת להאריך את חופשת הלידה או שאת זכאית לחופשה של 26 שבועות, למעסיק הזכות להפסיק את ההפרשות בתום 15 שבועות ואת רשאית – ומומלץ כמובן – להפקיד בעצמך כספים לפנסיה בכדי לשמור על רציפות הזכויות שלך.

מחשבון פנסיה וגמל

במחשבון הפנסיה תוכלו לבדוק ולחשב את הקצבה החודשית שתקבלו לאחר פרישה מהעבודה. תהליך הבדיקה כולל מילוי נתונים כלליים, בחירת מסלול פנסיה בהתאם לגילכם ומצבכם המשפחתי ולבסוף חישוב של סכום חודשי קבוע, אחוזי הפרשה מתוך המשכורת או יעד קצבה חודשית.